W sąsiedztwie placu zabaw i terenu rekreacyjnego z wiatą, w Pieszkowie budowane jest od podstaw nowoczesne boisko. Będzie przystosowane do rozgrywek czterech gier zespołowych i wyposażone w niezbędną tzw. małą architekturę. Obok boiska powstaje plenerowa siłownia z pięcioma urządzeniami rekreacyjno-sportowymi. Inwestycja jest warta prawie 500 tysięcy złotych i ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 40 x 22 m, co daje powierzchnię 880 m² . Będzie tam boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i kort do tenisa, także deblowego. Całość zostanie ogrodzona panelami systemowymi, będzie także tzw. piłkochwyt z siatki polipropylenowej.

Przewidziano też  elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. Obok boiska wykonana zostanie siłownia plenerowa z następującymi urządzeniami: orbitrek/biegacz, uchwyty wiszące, wyciskacz siedzący, wioślarz oraz wahadło. Zakończenie inwestycji, która kosztuje dokładnie 463 460,89zł, planowane jest na koniec grudnia.