Koło Gospodyń Wiejskich z Czerńca po raz kolejny pozyskało dofinansowanie na działania integrujące mieszkańców, rozwijające nowe pasje i umiejętności. Wszystko to pod hasłem „W zgodzie z naturą”.

Głównym celem projektu jest pokazanie, że w każdych domowych warunkach, a już szczególnie na wsi, można samodzielnie  sporządzić  naturalne kosmetyki, medykamenty i środki czystości. Wszystko to  na bazie prostych składników i zgodnie z nurtami:  DO IT YOU – wykonaj samodzielnie, ZERO WASTE nie tworząc odpadów i EKO- z prostych, ogólnodostępnych i nieszkodliwych dla środowiska składników.

– Za nami dwa spotkania. Na pierwszym zbieraliśmy zioła a następnie z nich robiliśmy przedmieszki potrzebne do wytworzenia naturalnych kremów. Drugie spotkanie to cedzenie, wyciskanie, ważenie, mieszanie, grzanie i schładzanie składników potrzebnych do wykonania kremu. Był też wykład oraz dużo pytań do prowadzącego Macieja Zawieruchy z Laboratorium „Zielony wulkan”  mówi Joanna Pietruszka, radna gminy Lubin i jednocześnie inicjatorka przedsięwzięcia.

Frekwencja na spotkaniach była dużo wiesza niż spodziewali się organizatorzy, co ich bardzo cieszy. Zarówno na spacerze po łąkach, jak i bezpośrednio na warsztatach były także dzieci, a nic tak nie tworzy więzi rodzinnych i przyjacielskich jak wspólna praca kilku pokoleń.

W ramach tego projektu Koło Gospodyń Wiejskich z Czerńca  planuje jeszcze kilka kolejnych spotkań, o czym będzie informować na bieżąco poprzez m.in. swoje konto na Facebooku.