Zapraszamy po bezpłatne kody dostępu do naszych gminnych bibliotek: w Raszówce, Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Niemstowie, Oborze oraz Zimnej Wodzie. Przypominamy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce jest jedną z 67 bibliotek na Dolnym Śląsku biorących udział w projekcie Legimi na Dolnym Śląsku.

Biblioteki na mocy podpisanego porozumienia z Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, począwszy od 2017 roku udostępniają swoim czytelnikom bezpłatne kody dostępu do publikacji elektronicznych – ebooków i audiobooków dostarczanych przez firmę Legimi.

– Obecnie mamy dostęp do 135 000 e-booków oraz 50 000 audiobooków i liczba ta sukcesywnie rośnie. Z roku na rok obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania Legimi w naszych gminnych bibliotekach ze strony czytelników. Nasilił się on z oczywistych względów w okresie pandemii – mówi Wioletta Olech, dyrektor GBP.

Od 2017 roku, czyli czasu udostępniania bezpłatnych kodów,  do I półrocza 2022 roku w gminnej bibliotece wykorzystanych zostało 619 kodów i  wypożyczono w tym czasie 19 993 egzemplarzy ebooków i audiobooków.

Najpoczytniejsze tytuły ebooków to: „365 dni” Blanki Lipińskiej, „Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris, „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris i „Król” Szczepana Twardocha.

Legimi ma także ofertę ebooków w języku ukraińskim.

Додаткова інформація нижче/ dodatkowe informacje poniżej:

Eлектронні книги українською мовою з нашої бібліотеки / E-booki w języku ukraińskim w Legimi.

Бажаємо приємного читання! / Życzymy miłej lektury!