Do tej pory w całym kraju aktywowano ponad 2,7 mln bonów turystycznych na kwotę około 2,4 mld złotych. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem rodzice otrzymają dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 27 tys. przedsiębiorców turystycznych, organizatorów turystyki i organizacji pożytku publicznego, którzy świadczą usługi hotelarskie lub oferują imprezy turystyczne na terenie Polski.

– Ponad 2,7 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na kwotę około 2,4 mld złotych. Jednocześnie zarejestrowaliśmy płatności bonami na kwotę około 1,4 mld złotych- przekazała profesor Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane jest na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”.

Osoby, które jeszcze nie aktywowały bonu powinny to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Więcej informacji o bonie turystycznym.