W przepięknej aranżacji Ogrodów Freya w Bukownej odbyły warsztaty malowania toreb

– Powodem zorganizowania tych zajęć jest ekologia, tej folii jest tak dużo na całym świecie, że chcieliśmy zorganizować właśnie takie warsztaty. Każdy namaluje i będzie miał chęć i motywację aby te torby brać ze sobą na zakupy. Każda z nich jest oryginalna, nie ma dwóch podobnych. Już będzie mniej folii w każdym domu. Biorąc tą torbę na zakupy możemy się też pochwalić jaki mamy talent i jak dla nas ważne jest środowisko- mówi  Janina Mucha przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Lubin.

Warsztaty prowadziła Agnieszka Byszkowska znana lokalna malarka.

– Współpracuję z Ośrodkiem Kultury Gminy Lubin od paru lat. Zapraszają mnie do udziału w różnych warsztatach artystycznych. Dzisiaj uczestnicy malowali torby farbami do tkaniny. Malowali pierwszy raz, wyszło świetnie. Jest to grupa chłonna wiedzy, słuchali moich rad, pracowali nową techniką. Ozdabianie toreb sprawiło nam wiele radości. Jest to na prawdę produkt unikatowy, jestem bardzo dumna ze swoich kursantów- mówiła zadowolona Agnieszka Byszkowska

W planach seniorzy mają zorganizowanie wycieczki we wrześniu lub październiku. Seniorki zdradziły, że  4 września na Święcie Pieroga i Kapusty zaprezentują niespotykane, wielkie, dziwne warzywa, jednak nie chciały powiedzieć nic więcej.

– Seniorów bardzo ciężko wyciągnąć z domu i nasza Rada Seniorów chce dawać innym przykład, że można działać społecznie. Chcemy ściągną coraz więcej ludzi, można zgłaszać się pani Małgosi Polniak z Urzędu Gminy, która opiekuje się seniorami- dodaje Janina Mucha.

Po warsztatach uczestnicy mieli okazję podziwiać przepiękny Ogród Freya, który wraz z mężem prowadzi Anna Rawska- również członkini Rady Seniorów. Zobaczyli między innymi  bylinę sadziec- która ma dar przyciągania pięknych motyli.