Warsztaty wielkanocne w bibliotekachZ okazji zbliżających się świąt wielkanocnych Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filiami w Księginicach i Niemstowie zaproponowała w swojej ofercie kolejny projekt florystyczny, który był kontynuacją rozpoczętych w zeszłym roku warsztatów. Zajęcia tego typu zawsze wzbudzają zainteresowanie naszych mieszkańców.

W trakcie warsztatów w Raszówce, Księginicach i Niemstowie ponad 70 osób pracowało intensywnie wykazując się inwencją, pomysłowością, kreatywnością i zmysłem plastycznym tworząc florystyczne dzieła sztuki.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonali wianki wykorzystując gałązki brzozy, wierzby i inne dostępne w naszych ogrodach. Materiały florystyczne do wykonania i ozdobienia wianków zostały zakupione przez GBP w Raszówce, a sfinansowane częściowo z funduszy sołeckich.

Uczestniczki wykorzystały również ozdoby własne, dekorując wianki według swojego pomysłu.

Warsztaty wielkanocne w bibliotekachProjekt został przygotowany w ramach promocji książek o tematyce związanej z uprawą roślin doniczkowych oraz ogrodowych, a także tych o tematyce florystycznej i rękodzielniczej. Propozycja została przygotowana również ze względu na oczekiwania i zapytania czytelników zainteresowanych tematem po warsztatach adwentowych.

Pracownicy bibliotek dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do bibliotek oraz do udziału w kolejnych projektach bibliotecznych! Sołtys i Radzie Sołeckiej Raszówki dziękują za współpracę przy organizacji warsztatów w Raszówce. Wszystkim zaangażowanym w przygotowania do warsztatów czytelniczkom i bibliotekarkom, za zbieranie i przyniesienie gałązek na wianki również składamy serdecznie podziękowania!

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.