W Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia dzieci spotkała ogromna niespodzianka. Odwiedził je ogromny pluszak sprawiając tym samym dużo radości i zabawy. Pomimo obostrzeń sanitarnych i braku możliwości przyniesienia do przedszkola swoich ulubionych misiów dzieci bawiły się wyśmienicie.

– W trudnym czasie pandemii, gdy najmłodsi rzadziej mają możliwość korzystania z atrakcji i przyjemności kulturalnych spotkanie z misiem było dla nich nie lada przygodą. Sprawiło, że na twarzach dzieci zagościł szeroki uśmiech, a postać wesołego niedźwiadka na długo pozostanie w ich pamięci. Nauczycielki wykazały wiele zaangażowania i kreatywności, aby ten dzień był dla najmłodszych niezapomniany – mówi Katarzyna Foryś, dyrektor Gminnego Przedszkola.

A było to tak: Podczas spaceru przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Lubinie zupełnie przypadkiem natknęły się na niedźwiedzia. Miś zgubił się w mieście i szukał drogi powrotnej do domu. Dzieci przywitały go serdecznie i wskazały mu ścieżkę wiodącą do lasu. Niedźwiadek ruszył we wskazanym kierunku, niestety po drodze znów zabłądził…

Z daleka wypatrzył wystające  misiowe uszka i był przekonany, że to jego rodzina. Niestety pomylił się. To dzieci z Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim miały na główkach misiowe czapeczki. Gdy tylko spostrzegły niespodziewanego przybysza poczęstowały go miodem i pokazały mu drogę do domu.

Miś szedł długo aż dotarł do ogrodu Przedszkola w Raszówce, tam również spotkał bawiące się dzieci. Tym razem miś trafił doskonale. Przedszkolaki otworzyły furtkę oddzielającą ogród przedszkolny od lasu i tym sposobem niedźwiadek mógł udać się bezpiecznie do domu. Dzieci przed pożegnaniem z nietypowym gościem podarowały mu mięciutka poduszkę. Teraz miś będzie smacznie spał przez całą zimę.

Poza spotkaniem z misiem w przedszkolu w Raszówce i oddziale zamiejscowym w Lubinie, Klubie Dziecięcym w Krzeczynie Wielkim odbyły się z okazji Dnia Pluszowego Misia liczne atrakcje. Były konkursy, quizy, zabawy taneczne, a nawet karmienie głodnego niedźwiedzia.

Fotorelacja z zabawy w oddziale zamiejscowym w Lubinie.

Fotorelacja z zabawy podopiecznych Klubu Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim.

 

Fotorelacja z zabawy w Gminnym Przedszkolu w Raszówce.