Autorka publikacji Marlena Kovařík.

„Nasze skarby”, album prezentujący najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w naszej gminie został zgłoszony do 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej organizowanego przez samorząd województwa wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze.

Publikację wydaną przez Urząd Gminy Lubin zgłosił Marian Hawrysz, mieszkaniec Gorzycy, społecznik, prezes lubińskiego oddziału PTTK.

Książka „Nasze skarby” autorstwa Marleny Kovařík z pięknymi zdjęciami Krzysztofa Sztaby, Krzysztofa Szustka, Mariusza Kretkowskiego i firmy PROXART S.C. została zgłoszona w kategorii album, w której rywalizujemy z 11 innymi publikacjami z całej Polski.

Do konkursu zgłoszono ponadto 17 przewodników, 36 monografii i innych opracowań, 8 map i atlasów, 11 wydawnictw dla dzieci i młodzieży oraz 12 informatorów i folderów.

Po raz pierwszy organizatorzy konkursu proponują głosowanie online i jawne na ulubioną publikację o nagrodę publiczności. Nagroda będzie symboliczna, bardziej chodzi o zaangażowanie lokalnych społeczności podczas głosowania.

Panu Marianowi Hawryszowi dziękujemy za zgłoszenie „Naszych skarbów” do konkursu a Czytelników zachęcamy do głosowania. Głosować można na stronie internetowej https://przegladksiazki.pl/ w zakładce: https://przegladksiazki.pl/lista-publikacji/.