Wichura duże szkody wyrządziła w LiśćcuNa dach budynku komunalnego, w którym oprócz sklepu i świetlicy mieszą się także trzy mieszkania, spadło ogromne drzewo. Dach jest poważnie uszkodzony. Na miejscu oprócz Państwowej Straży Pożarnej i naszych gminnych jednostek OSP,  są osoby odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe w gminie i pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin. Trwa zabezpieczanie budynku.

Gwałtowny podmuch wiatru złamał drzewo, które z ogromnym impetem uderzyło w duży budynek komunalny. Zniszczenia są bardzo poważne, na szczęście nie doszło do  żadnego uszczerbku na zdrowiu osób, które tam przebywały.

Uszkodzony jest dach nad mieszkaniami komunalnymi , gałęzie przebiły także strop w świetlicy. Sklep nie został uszkodzony, jednak ze względu na całościowy stan budynku został zamknięty do odwołania.

W budynku tym mieszkają trzy rodziny. Natychmiast zabezpieczono dla nich hotel, z tej oferty pomocy zdecydowała się skorzystać jedna rodzina, pozostałe znalazły tymczasowe schronienie u swoich bliskich. Pomoc zaoferowali także pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.Na miejscu był także wójt Tadeusz Kielan.

–  Po nocnej burzy wydawało się, że gmina nie ucierpi podczas tych wichur, niestety tak się nie stało. Widok na miejscu jest zatrważający. Szkody będą znaczne, zrobiliśmy jednak wszystko co można na tę chwilę. W kolejnych dniach oszacujemy dokładnie straty i zaplanujemy konieczne działania – mówi wójt.

Zawiadomiono nadzór budowlany i zabezpieczono cały teren. Straż pożarna – czyli PSP Lubin, OSP Zimna Woda, OSP Księginice, OSP Gorzyca, OSP Raszówka wraz z pracownikami PGKGL zajmują się usuwaniem szkód i dodatkowymi zabezpieczeniami.