Od pierwszych chwil derbowego meczu można było być pewnym, że będzie to zacięte spotkanie. Początkowe minuty były bardzo nerwowe, brak było płynności w grze obu ekip.

Piłkarze gospodarzy  pierwsi poskromili nerwy czego efektem była optyczna przewaga w pierwszej połowie meczu, która zakończyła się bezbramkowo. Po zmianie stron nadal oglądaliśmy twardą walkę o każdy przysłowiowy centymetr boiska.

Duży wpływ na poziom gry miały warunki atmosferyczne, opady deszczu nie pozwalały pokazać pełni możliwości obu zespołów. W 72. minucie gry Paweł Tomin (Iskra II) świetnie zamknął akcję gospodarzy i zdobył piękną bramkę. Strata gola podziałała mobilizująco na gości , którzy z jeszcze większą determinacją starali się odrobić straty. Bramki jednak zdobyli zawodnicy Iskry – Łukasz Szymański (89. min) oraz Maciej Zasadni (90. min). Za ogromny wysiłek włożony w niedzielne derby obu ekipą należą się słowa uznania.

Najlepszymi piłkarzami niedzielnego meczu wybrano Filipa Węglarza (Iskra II) oraz Michała Gierczaka (Huzar). Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin wręczali radni Marcin Nyklewicz i Jerzy Tadla.

Wszystkie wyniki naszych drużyn:

Płomień Radwanice – Iskra Księginice 1:3

LZS Ostaszów – Fortuna Obora 3 : 2