Kolejny mecz w niższych klasach rozgrywek pokazuje jak zmienna bywa postawa drużyn. Przed tygodniem Iskra przywiozła trzy punkty z Jędrzychowic i miała prawo myśleć o kolejnych zdobyczach punktowych.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niekorzystnie dla gospodarzy, którzy stracili bramkę już w 3. minucie meczu. Jednak ambitna postawa i dążenie do zmiany wyniku przyniosła efekt i w 21. minucie Mateusz Łodej zdobył wyrównującego gola. Radość miejscowych nie trwała długo, w 27.  minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie.

W drużynie gospodarzy po raz pierwszy wystąpił przed własną publicznością Jakub Ryś, który zdobył dwie bramki (39 i 76. min).

Gdy wydawało się, iż Iskra zainkasuje trzy punkty do akcji wkroczył sędzia główny i swoimi niezbyt obiektywnymi decyzjami (dwie czerwone kartki dla gospodarzy) doprowadził do ogromnej nerwowości na boisku. Skutkiem czego była strata dwóch bramek (78. i 80. min) przez miejscowych. Mimo ogromnej chęci zmiany wyniku trzy punkty pojechały do Rudnej.

Zawodnicy z Księginic zasłużyli na słowa uznania za doskonałą postawę w sobotnie popołudnie. Najlepszym piłkarzem meczu został wybrany Jakub Ryś (Iskra).Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał radny Jerzy Tadla.

Wszystkie mecze naszych drużyn

Iskra Księginice – Sparta Rudna 3:4