Biblioteka w Raszówce oraz Filia w Niemstowie zgłosiły udział w akcji popularyzującej książki dla osób słabowidzących, walcząc o pakiety książek z serii Wielkie Litery. Na konkurs przygotowano specjalne plakaty promujące czytelnictwo.

Nasze biblioteki biorą udział w Wirtualnych Targach Książki. To świetna okazja do zapoznania się z najciekawszymi nowościami wydawniczymi oraz skorzystania ze specjalnej oferty promocyjnej przygotowanej przez kilkadziesiąt oficyn biorących udział w wydarzeniu.

Pierwszej edycji targów towarzyszy akcja konkursowa, która jest szansą na uzupełnienie księgozbiorów bibliotek o publikacje wydane w specjalnym formacie dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących. Do trzech zwycięskich instytucji, które przygotują najciekawsze zdjęcia i filmy popularyzujące książki z serii Wielkie Litery, trafi kilkadziesiąt bestsellerowych powieści z dużą czcionką. Wśród nagród znalazły się m.in. uwielbiane przez czytelników i czytelniczki książki Agnieszki Krawczyk, Krystyny Mirek, Remigiusza Mroza, Piotra Górskiego, Nory Roberts, Alexa Kavy czy Daniela Silvy.

Przygotowane na konkurs prace, są ilustracją tego materiału. Czytelników, którzy mają problemy z czytaniem drobnego druku zapraszamy do wypożyczania książek z dużymi literami ułatwiającymi czytanie, które od dawna są dostępne w naszych gminnych bibliotekach.