Piłkarze na boiskuOd pierwszych chwil niedzielnego spotkania było wiadomo, że mecz ze Spartą Przedmoście spacerkiem nie będzie. Początek przebiegał nerwowo, brak było płynności w grze obu ekip.

Goście pierwsi poskromili nerwy, czego efektem była bramka w 29. minucie. Stracony gol podziałał na gospodarzy szalenie mobilizująco, piłkarze Unii w przeciągu ośmiu minut zdobyli trzy bramki po strzałach Tomasza Krawczyka (32min.), Kamila Kogusa (35 min.) i Radosława Czerepa (40min.).

Po przerwie licznie zgromadzeni kibice Unii mieli nadzieję na kolejne bramki swojej drużyny. Niestety, to goście przejęli inicjatywę.

Sparta w przeciągu kilkunastu minut zdobyła cztery bramki. Rozmiary porażki w 90. minucie zmniejszył Kamil Kogus.

Ostatecznie mecz Unia Szklary Górna – Sparta Przedmoście zakończył się wynikiem 4:5.

W przerwie meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Tomasz Kocój ze Szklar Górnych. Za najlepszego zawodnika uznano Michała Kogusa (Unia). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Tomasz Fuczek.