Przed rundą wielkie ambicje posiadała Iskra Księginice, która jako lider klasy okręgowej ma prawo marzyć o możliwej walce o awans do IV ligi. To również tyczy ich zespołu rezerw, które nie są bez szans w kwestii awansu do A klasy. Pierwsze dwie serie gier udowodniły, że drużyna Andrzeja Wójcika nie bez przyczyny jest na pierwszym miejscu w lidze. Pokonali oni 4:1 KS Męcinkę i 3:1 na wyjeździe Płomień Radwanice, dzięki czemu mają na swoim koncie 43 punkty. Jeśli chodzi o drugi zespół z Księginic, to również odnieśli oni dwa zwycięstwa: 4:2 w Parchowie i 3:0 w gminnych derbach z Huzarem Raszówka.

- Świetne otwarcie sezonu w wykonaniu Iskry Księginice

– Świetne otwarcie sezonu w wykonaniu Iskry Księginice

Idąc dalej, widzimy przede wszystkim Unię Miłoradzice, która pomimo porażki na wyjeździe w Targoszynie 0:1, odbiła sobie ten mecz rozjeżdżając Nysę Wiadrów 13:0! W A klasie także jeden mecz wygrany a drugi przegrany na swoim koncie posiada Unia Szklary Górne, która pokonała na swoim boisku lidera z Jaczowa 2:0, a następnie uległa w Borku miejscowej Victorii 2:3.

Gorszy początek rundy zaliczyła drużyna z Kłopotowa, która pod wodzą nowego trenera – Mirosława Dragana przegrała obydwa spotkania – 0:3 na wyjeździe z Kłosem Moskorzyn, oraz 1:5 na ,,swoim” boisku z Kaliną Sobin.

Wciąż bez przełamania są piłkarze Fortuny Obora, którzy przegrali 0:4 z Victorią Borek oraz 2:3 na wyjeździe z LZS-em Ostaszów. W B klasie nie schodzi ze zwycięskiej drogi ekipa Platana Siedlce, która najpierw wygrała walkowerem w zamian za wycofany z rozgrywek zespół z Żelaznego Mostu, a następnie pokonała 3:2 z Kryształ Chocianowiec, dzięki czemu ma punkt przewagi nad rezerwami Iskry Księginice. Kilka pozycji niżej znajduje się drużyna Victorii Niemstów, która przegrała  w Starym Łomie 2:3, a następnie wygrała na własnym boisku z imienniczką z Parchowa 4:3. W Raszówce natomiast początku rundy nie zaliczą do udanych, bo do wcześniej wspomnianej porażki w derbach z rezerwami Iskry, przegrano domowe spotkanie z Relaksem Szklary Dolne 2:3.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych od 20 marca do 9 kwietnia.