Powitanie wiosny w gminnym przedszkoluPrzedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce oraz Oddział Zamiejscowy w Lubinie z radością świętowały powitanie wiosny.  Była to doskonała okazja, do pokazania dzieciom bogactwa, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

W przedszkolu królowały wszystkie odcienia zieleni, bowiem przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale i korytarze zaczęły zmieniać wystrój i zazieleniły się.

Świętowanie powitania wiosny rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki oraz wysłuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Wzięły również udział w wiosennym balu, podczas którego pląsały wesoło przy akompaniamencie muzyki.

Z okazji pierwszego dnia wiosny nauczycielki z Zamiejscowego Oddziału w Lubinie zaprezentowały dzieciom przedstawianie pt.: „Bajka o śpiącym niedźwiedziu”, które wprowadziło przedszkolaki w atmosferę poszukiwania oznak wiosny. Nasi mali poszukiwacze wiosny wyruszyli także w kolorowym korowodzie i szukali w naturze pierwszych zwiastunów wiosny.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zadomowi się  u nasz szybko i na dobre.