Koncert „Folkowe powitanie wiosny”W pierwszy dzień astronomicznej wiosny, na terenie ZOO Lubin odbył się koncert pod nazwą „Folkowe powitanie wiosny”, którego współorganizatorem był Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Wracamy też wspomnieniami do tego, jak nową porę roku witali podopieczni gminnego przedszkola w Raszówce.

Muzyka folklorystyczna jest nieocenionym zbiorem tradycji osób zamieszkujących na danym terenie. Ponieważ historia Dolnego Śląska skupiła ludzi z różnych stron, w koncercie mogliśmy usłyszeć utwory nawiązujące do kultury wielu regionów naszego kraju.

Muzyczną ucztę rozpoczął zespół folklorystyczny „Lubin”, który powstał w 1983 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Krzeczynie Wielkim. Po nim na scenie wystąpili artyści
z Zespołu Folklorystycznego „Sasanka” z gminy Rudna, Zespół „Hosadyna Od Lubina” działający przy Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie, Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej oraz Zespół Wokalny „Osieczanki” z Osieka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnych władz. Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin uhonorował występy, wręczając zasłużone upominki i kwiaty. Koncert oklaskiwali tez nasi przedstawiciele z Rady Gminy – Jerzy Tadla i Zofia Maricnkiewicz.

Organizatorami wydarzenia był: Ośrodek Kultury Gminy Lubin, ZOO Lubin i Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Palmy wielkanocneTakże pierwszego dnia wiosny wszystkie dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce świętowały nadejście tej wyczekiwanej pory roku.  Z tej okazji przedszkolaki z grupy IV przygotowały przedstawienie i z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wiersze.

Podczas obchodów pierwszego dnia wiosny, odbyło się także rozstrzygnięcie konkursów na „Kreatywne przebranie wiosenne” oraz na „Palmę Wielkanocną”.  Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością. Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom wraz z drobnym upominkiem.

Uwieńczeniem przedszkolnej uroczystości był pochód z kolorowymi kwiatami wykonanymi przez przedszkolaki wraz z rodzicami.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.