Wizyty Świętego Mikołaja u maluchów i przedszkolaków Mikołajki to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci z Klubiku Dziecięcego w Krzeczynie Wielkim oraz z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce oraz Oddziału Zamiejscowego w Lubinie, uczyły się piosenek i wierszyków  oraz pisały listy do upragnionego gościa.

6 grudnia dzieci już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja, zadając ciągle te same pytania:  Czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? O której będzie Mikołaj?

W Klubie Dziecięcym było słychać śpiew dzieci,  a potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj!  Gość z dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci oraz zachwyt jego obecnością.

Kolejnym punktem na mapie świętego Mikołaja było przedszkole w Raszówce. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki?  Każda grupa prezentowała przed Mikołajem wierszyk bądź piosenkę, aby zasłużyć na prezent.

W ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Lubinie, dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce – Oddziału Zamiejscowego w Lubinie, odwiedzili uczniowie z kierunku technik logistyk. Młodzież wcieliła się w elfy, śnieżynki, renifery, bałwanka oraz Mikołaja z panią Mikołajową. Dzieci były pod wielkim wrażeniem przybyłych gości.

Wszystkie dzieci bardzo mocno przeżywały te spotkania. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność lub obawę – jednak trwało to tylko chwilę, bowiem Mikołaj dla każdego miał dużo ciepłych i miłych słów oraz paczki z niespodzianką.  Dzieci chętnie rozmawiały z gościem.

Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin,  również napisał list do Mikołaja, w którym poprosił o dostarczenie dzieciom wspaniałych prezentów. Mikołaj z uwagą przeczytał list i przyniósł do przedszkola i żłobka wielkie worki z zabawkami,  czym wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach dzieci.  Będzie teraz jeszcze więcej zabawy w przedszkolu i klubiku!

6 grudnia to również imieniny Mikołaja, więc i nasz gość otrzymał z tej okazji od każdej grupy upominek – świąteczne pierniczki. Wizyty Mikołaja minęły w miłej atmosferze i wzbudziły mnóstwo pozytywnych emocji.