Wójt uhonorowany Złoty Krzyżem ZasługiTadeusz Kielan wziął udział w uroczystości zorganizowanej w sali sejmikowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odebrał z rąk wicewojewody Piotra Sebastiana Kozdrowickiego Złoty Krzyż Zasługi.

Krzyż Zasługi  ustanowiony został w 1923 r. i  nadaje go Prezydent Rzeczypospolitej. Dzieli się na trzy stopnie: I stopień Złoty Krzyż Zasługi, II stopień Srebrny Krzyż Zasługi, III stopień Brązowy Krzyż Zasługi.

– Jest mi niezmiernie miło, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej docenił moją wieloletnią pracę na rzecz rozwoju naszego regionu i gminy Lubin, w której centrum zawsze jest Człowiek.  Dziękuję także  Norbertowi Grabowskiemu przewodniczącemu Rady Gminy Lubin, który towarzyszył mi w tej uroczystej chwili – napisał tuż po uroczystości wójt Tadeusz Kielan na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, pod którym znalazło się wiele gratulacji, polubień i udostępnień.

Wójt uhonorowany Złoty Krzyżem ZasługiJak czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta RP Krzyż Zasługi nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

– Gratuluję odznaczenia, dziękuję za postawę i wzorową pracę na rzecz dobra wspólnego i rozwoju Dolnego Śląska. Ta uroczystość podkreśla, że Wasze codzienne działania mają realne konsekwencje  a Wasza postawa i praca jest godna naśladowania. Jesteście wielką inspiracją do działań – podkreślał wicewojewoda Piotr Sebastian Kozdrowicki.

Więcej zdjęć z uroczystości nadania medalu można znaleźć na: facebookowym profilu gminy Lubin.