Utalentowanych mieszkańcy gminy Lubin poznamy 23 maja na gali, której towarzyszyć będzie koncert Sławka Uniatowskiego – polskiego wokalisty, kompozytora, aktora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Zgłoszenia kandydatur do tego zaszczytnego tytułu przyjmowane są do 15 kwietnia.

Anioły Kultury to nagroda przyznawana lokalnym twórcom. Celem akcji zainicjowanej przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin jest wyróżnienie i uhonorowanie osób oraz grup artystycznych za wybitne osiągnięcia i dorobek w dziedzinie sztuki.

Przyznanie nagród jest promocją twórczości mieszkańców  Poznanie lokalnych twórców daje szansę dotarcia do działalności artystycznej, która powstaje w zaciszu domowym, często chowana do szuflady. Wrażliwość i piękno przyczyniają się do podnoszenia jakości życia i odbierania świata różnymi zmysłami.

Przypominamy kategorie, do których można zgłaszać kandydatów/grupy artystyczne:

  • Muzyka, taniec, śpiew,
  • Literatura, teatr, film,
  • Malarstwo, rzeźba, rysunek,
  • Rękodzieło,
  • Animator kultury.

Kandydatury do konkursu mogą być zgłaszane przez stowarzyszenia, grupy formalne, osoby indywidualne, organizacje pozarządowe działające w sferze kultury. Regulamin konkursu oraz odpowiedni formularz jest dostępny na: stronie internetowej OKGL.

Zgłoszenia do konkursu należy nadsyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 15.04.2024r. na adres:

Ośrodek Kultury Gminy Lubin ul. Księcia Ludwika I nr 3, 59-300 Lubin

Tel. 76 845 59 86,  e-mail: konkursy@okgminalubin.pl

Tegoroczna Gala Aniołów Kultury odbędzie się 23 maja na świetlicy w Oborze. W tym roku  towarzyszyć jej  będzie koncert Sławka Uniatowskiego – polskiego wokalisty, kompozytora, aktora, autora tekstów i multiinstrumentalisty.

Już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie tej daty i spędzenia z nami kulturalnego czwartku.  Bezpłatne bilety na to wydarzenia dostępne będą od 6 maja w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin w pokoju 303.