Gmina Lubin złożyła wniosek o dofinansowanie zakupu 299 laptopów dla uczniów szkół podstawowych i średnich w ramach ogłoszonego naboru do Konkursu grantowego pn. „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Konkurs realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Polska Cyfrowa.

Oszacowany koszt zakupu takiego sprzętu komputerowego dla mieszkańców naszej gminy, stanowiący jednocześnie wyłącznie udział środków unijnych wynosi 1 046 500 zł. Ten szacunek został wyliczony na podstawie wniosków złożonych przez mieszkańców, które były zbierane na przełomie października i listopada.

Przypomnijmy, że warunkiem zakwalifikowania do udziału w projekcie i otrzymania na własność sprzętu komputerowego jest zamieszkiwanie ucznia na terenie gminy, w której funkcjonowały Państwowe Przedsiębiorstwa Gospodarki Rolnej i posiadanie statusu potomka osoby zatrudnionej w przeszłości w zlikwidowanym PPGR.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest jeszcze w tym roku w grudniu.