Wspinaczka na kielichGmina Lubin jest partnerem VII Memoriału Iwony Buczek we wspinaniu na trudność. W najbliższą sobotę na kielichu – wieży wspinaczkowej na osiedlu Przylesie w Lubinie, przeprowadzone będą zawody o charakterze otwartym. Przewidziano dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika z Gminy Lubin. Zachęcamy do udziału!

Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie organizuje memoriał pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu. 26 września zapraszamy na wieżę wspinaczkową – kielich w Lubinie, to jeden z najwyższych sztucznych obiektów wspinaczkowy w Polsce, ma 34 metry wysokości.

Zawody mają charakter otwarty, towarzyski, bez strefy. W czasie eliminacji uczestnicy będą mieli do pokonania po dwie drogi eliminacyjne (z dolną asekuracją) oraz dla osób, które zakwalifikują się do finału po jednej drodze. W kategorii dzieci – pierwsza droga na wędkę, druga droga z dolną asekuracją. Każdemu z uczestników przypada jedna próba na pokonanie drogi.

Przewidziano kilka kategorii: dziewczęta do 15 lat włącznie, chłopcy – do 15 lat włącznie, kobiet 16 lat i wzwyż, mężczyźni 16 lat i wzwyż. Przewidziana jest dodatkowa klasyfikacja wśród członków Stowarzyszenia Miłośników Gór oraz najlepszego zawodnika zamieszkującego Gminę Lubin.

Więcej informacji, regulamin oraz zasady Memoriału

Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 9.00, rozpoczęcie eliminacji przewidziano na godzinę 10.00. Zachęcamy do udziału!

(SR)