Wspomnienia z atrakcyjnych zajęć w bibliotekach w trakcie ferii Podczas minionych ferii zimowych, tak jak każdego roku, także Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce i wszystkie jej filie zaproponowały dzieciom udział w wielu różnorodnych zajęciach. Przez dwa tygodnie zorganizowano aż 19 spotkań, które łącznie trwały 38 godzin. Dzieci miały w czym wybierać i chętnych nie brakowało – we wszystkich zajęciach wzięło udział 151 dzieci. Oprócz dobrej zabawy, była też edukacja, bowiem każdego dnia poruszano temat bezpieczeństwa w czasie ferii.

Czas więc na podsumowania i przedstawienie w telegraficznym skrócie relację z poszczególnych miejsc.

Biblioteka w Raszówce: Zajęcia inspirowane były opowiadaniami o zimie. Podczas spotkań uczestnicy wyszywali, wyklejali, rysowali, budowali, a wynikiem ich wytężonej pracy były piękne dzieła w postaci śnieżynek, książki tunelowej, pamiątkowych magnesów, „dizajnerskich swetrów” oraz pięknych bałwanków. Wszystko w radosnej atmosferze!

Wspomnienia z atrakcyjnych zajęć w bibliotekach w trakcie ferii Punkt Biblioteczny w Zimnej Wodzie: Zabawa i nauka, czyli było np. tworzenie sztucznego śniegu i lepienie z niego bałwanków. Projektowano również stroje dla ulubionej postaci literackiej i powstały portrety  wielu sympatycznych bajowych postaci, np.  Kici Koci, Elzy, Pana Pierdziołki i królewny.

Biblioteka w Chróstniku: Dzieci stworzyły miniatury obrazów na płótnie, zimowe pejzaże na makietach z brystolu oraz wykonały przepiękne maski karnawałowe. Nie zabrakło również gier logicznych, zagadek oraz czytania ulubionych baśni. Zajęciom towarzyszyły także gry i zabawy ruchowe.

Biblioteka w Księginicach: Podczas spotkań uczestnicy dowiedzieli się dużo na temat biegunów: północnego i południowego. Zbudowali stację badawczą oraz wykonali ciekawe prace plastyczne: pingwin w plastikowej kuli wśród kolorowego konfetti, niedźwiedź na tle zorzy Wspomnienia z atrakcyjnych zajęć w bibliotekach w trakcie ferii polarnej. Dzieci stworzyły także prezenty dla dziadków z okazji święta – piękne laurki w formie książki z możliwością dokładania kolejnych kartek oraz wazony z butelki.

Biblioteka w Miłoradzicach: Bibliotekę odwiedziła Wioletta Baran, która pomagała w tworzeniu zimowej atmosfery, a pod jej okiem powstały przepiękne bałwanki. W kolejnych dniach wykreowana została piękna makieta o zimie, urocze pingwinki, a dzieci poznały sztukę składania papieru. Do origami potrzebne były tylko karteczki biurowe, nożyczki i klej. Z nich powstały kolorowe kwiatki, listki, a przyklejone do koła tworzyły super ozdobę do domu.

Biblioteka w Niemstowie: W pierwszym dniu zajęć panowała anielska atmosfera. Efektem prac były niepowtarzalne wizerunki aniołów wykonane ze starych książek, zachwycające oryginalnością i swoistym urokiem. W kolejnym dniu powstały piękne bałwanki w rozmiarze XL z różnorodnych materiałów: kartonu, kolorowego papieru, waty, farb. W trzecim dniu ferii była zabawa z piórami, cekinami , pomponami i Wspomnienia z atrakcyjnych zajęć w bibliotekach w trakcie ferii innymi pięknymi ozdobami. Dzieci tworzyły maski karnawałowe. Na zakończenie zajęć każdy zrobił sobie „anielską” zakładkę do książki. Zagadki o zimie i układanie puzzli oraz gry to również elementy wspólnej zabawy podczas ferii.

Biblioteka w Oborze: Zajęcia rozpoczęły się  od przeczytania fragmentów książek autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich pt. „Mapy”, „Daj gryza- smakowite historie o jedzeniu”, „Wielka podróż dziadka Eustachego”. Dzieci przy pomocy różnych materiałów plastycznych (plastelina, papier, flamastry, łupiny orzecha włoskiego), wykonały kolorowe łódki i zwierzątka, które chciałyby zabrać w wielką podróż. Kolejnego dnia przy pomocy mapy zaplanowały wielką wyprawę oraz to co chciałyby zjeść podczas podróży. Trzeci dzień upłyną pod hasłem powitań w obcych językach poznanych dzięki nietypowej książce układance  „Ciao,Ahoj, Hello”.

W imieniu dzieci i ich rodziców dziękujemy paniom z bibliotek za twórczą, radosną i  życzliwą atmosferę! Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.