Konkurs na stylizację z dwudziestolecia międzywojennegoPierwsza edycja konkursu na stylizację z dwudziestolecia międzywojennego, towarzyszącego gminnym obchodom Dnia Niepodległości spotkała  się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Zgłosiło się blisko 30 osób, przeważali dorośli, ale nie zabrakło także najmłodszych.

Klimat polskiego okresu międzywojennego został doskonale uchwycony. Sumiaste wąsy, płaszcz obramowany futrem, opaska na głowie, perły, torebka, asymetrycznie włożony kapelusz, rękawiczki- to atrybuty wykorzystane w konkursowych stylizacjach.

– Wystarczyło pogrzebać na strychu, tam znajdzie się mnóstwo inspiracji. Wykorzystałam ubiory, które przed laty nosiłam, a które wpisują się w przedwojenną modę – tak o swoim stroju mówiła  Alicja Maćkowiak,  mieszkanka Osieka.

– To dla mnie przyjemność wcielić się w postać z tamtej epoki- dodała Teresa Kot z Zimnej Wody.

Uczestnicy konkursu  zaprezentowali swoje kreacje na scenie. Pamiątkowy dyplom i tematyczne wydawnictwa wręczał Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, który jak co roku-  wcielił się w postać Józefa Piłsudskiego.

Stworzony przez uczestników konkursu klimat międzywojnia ubarwił tegoroczny korowód historyczny.

Laureaci konkursu:
Dzieci: Maja Strzelecka, Zuzanna Kot, Ignacy Witek

Dorośli: Alicja Maćkowiak, Cecylia Szwedo, Agata Romać, Liliana Iskierka, Maria Pacholska,
Iwona Mazur, Wanda Bielawska, Halina Chrąchol, Ryszard Kirsz, Krystyna Kirsz, Jolanta Bartosiewicz, Jerzy Domagała, Katarzyna Kos, Krystyna Poniatowska, Zofia Zielińska, Elżbieta Niedzielska, Grażyna Cirka, Janina Sowizdrzał, Marek Pęciak, Anna Małgorzata Langowska,
Teresa Kot