Wspomnienia  z zajęć feryjnych organizowanych przez OKGL Ferie zimowe były czasem przerwy od codziennych obowiązków szkolnych, chwilami relaksu i odpoczynku. Nasz Ośrodek Kultury Gminy Lubin, jak każdego roku zaproponował pełen wachlarz atrakcji dla dzieci i młodzieży. Połączono wypoczynek z edukacją i rekreacją.  Przyszedł czas na podsumowania.

Z naszej bogatej oferty wycieczek, warsztatów i zwiedzania wystaw  w  czasie ferii skorzystało łącznie 350 dzieci z gminy.

– Czas ferii minął wszystkim błyskawicznie, był intensywny, ciekawy, pełen atrakcji, radości i nowych doświadczeń dla najmłodszych mieszkańców– mówi  Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin – Bardzo duże zainteresowanie ofertą feryjną, która była ciekawie dobrana, interesująca i z nowościami sprawiła, że frekwencja uczestników była tak pokaźna. Nasi młodsi mieszkańcy gminy mieli okazję na nowe relacje, znajomości i przyjaźnie.

Podczas tegorocznych ferii dzieci przeniosły się m.in. do Świata Czarodziejów wypełnionego niesamowitą magią. Dzieci wzięły udział w spotkaniach i szkoleniach rodem z Hogwartu. W trakcie warsztatów pod czujnym okiem kuratorki odeszli w cudowny świat fantazji. Tiara Przydziału swoją mocą przypisała uczestników do domów Gryffindoru, Slytherinu, Ravenclawu i Hufflepuffu. Tworzono własne różdżki o niepowtarzalnych mocach, czy popisy ze znajomości literatury J.K. Rowling. Dały one wiele radości i satysfakcji naszym pociechom. Nie zapominamy o magicznych eliksirach w różnych nietypowych smakach i zapachach, które rozbudziły wyobraźnię.

Wspomnienia  z zajęć feryjnych organizowanych przez OKGL W szkole czarodziejstwa i magii nie mogło zabraknąć również tajemniczych eksperymentów z suchego lodu i wybuchowego wulkanu. Takich chwil doświadczają tylko prawdziwi czarodzieje, jakimi stali się nasi najmłodsi mieszkańcy gminy w niesamowicie licznym gronie. Hogwart w swoich murach przywitał około 70-ciu mugoli, czarodziejek i czarodziejów. Dodatkowo przygoda w Świecie Czarodziejów umożliwiła młodym adeptom rozwinąć skrzydła w świecie wiedzy na temat sów- które są symbolem mądrości. Do ich świata przeniósł nas Jakub Bokisz wraz z Skrzydlatą Ferajną.

Zwieńczeniem wizyty w świecie magii i czarów była możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z niesamowitymi ptakami. Przeniesienie się do świata fantazji i czarów z tak cudownymi towarzyszami było niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich.

Kolejną, a zarazem najbardziej wyczekiwaną atrakcją, była wycieczka do Poznańskiego Centrum Nauki Wyobraźnia. W spotkaniu wzięło udział 50 osób. Zajęcia poświęcone były różnym zagadnieniom fizycznym,  które były objaśniane w sposób dobrany do wieku uczestników. Poznawali oni barwy, ich mieszanie, kalejdoskopy, lustrzane ciekawostki, a także można było przekonać się w jaki sposób powstaje obraz 3D lub hologramy.

Podzieleni na grupy goście z OKGL, uczestniczyli w warsztatach obejmujących pięć spotkań, trwających w całości 6 godzin. Po zdobyciu ogromu wiedzy, w drodze powrotnej wszyscy uczestnicy mieli czas na gorący poczęstunek.

Zajęcia feryjne łączono także  z aktywnością fizyczną i wyjściem do kina. Grupa 40  osób najpierw  była na bowlingu, gdzie próbowano swych Wspomnienia  z zajęć feryjnych organizowanych przez OKGL sił we współzawodnictwie w tej popularnej grze z rówieśnikami. Po emocjach sportowych mroźnym spacerkiem wszyscy przeszli do kina,  na film pt. „Wyfrunięci”.

W tym roku pogoda postanowiła zrobić nam po raz kolejny psikusa i musieliśmy odwołać wyjazd na Andrzejówkę. Zrobiono jednak  wszystko aby ponad 40-sto osobowa grupa mogła się świetnie bawić tego dnia. Zaczęło się bardzo kreatywnie, tworząc w siedzibie ośrodka ciekawe czekolady z klocków lego. Następnie ruszono na warsztaty z chaczapuri oraz rogalików. Mniam…! W restauracji Chinkalnia, każdy mógł zamienić się w kucharza i trochę poszaleć z mąką. Po uczcie smaków ruszono do kina na fantastyczny film „Wonka”, a po seansie  grupa przeszła do Parku Trampolin by się rozruszać. Tam dzieci pokazały nam całą swoją energię i moc. Po ich uśmiechach było widać, że był to dzień udany. Intensywny, taki jakie lubimy najbardziej.

Wyobraźnię  można było pobudzić także na tegorocznych zajęciach w Raszówce. Podczas kina sferycznego była możliwość obejrzenia kilku fantastycznych filmów naukowych dla dzieci. W tej nowej  formie kina, dzieci znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują przekazywaną im wiedzę. Sprzyjają temu atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonujące głosy lektorów. Dzieci były zachwycone trójwymiarową przestrzenią, kosmosem, spadającymi gwiazdami, głębią oceanu. Obracające się obrazy tworzyły realistyczne widowisko, w którym łącznie wzięło udział 40-stu uczestników.

Nie odchodząc daleko od świata fantazji i bujnej wyobraźni, podczas tegorocznych ferii wybrano się ponownie do restauracji Chinkalia, w której powstały pyszne pizze oraz słodkie, kolorowe ciasteczka. Wedle życzenia, każdy uczestnik mógł skomponować własną wersję jedzenia.  Piękny zapach niczym magia rozprzestrzeniał się po całej sali. Po warsztatach ruszono do kina na film– Akademia Pan Kleksa.

Na koniec ferii  w siedzibie naszego ośrodka odbyły się zajęcia z rękodzieła, na które zawitało ponad 40-osób. Tego dnia tworzono  wianki kwiatowe, dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w warsztatach. Przeniesiono się również do świata świec sojowych. Tworzono własne, pięknie pachnące światła. Przyozdobione cudownymi dodatkami, kamieniami, ziarnami kaw, czy płatkami róż. Po artystycznych warsztatach był czas na pizzę oraz seans filmowy dla naszych dzieciaczków.

Oferta OKGL dała dzieciom możliwość zdobycia nowych kompetencji i umiejętności oraz poszerzenia doświadczenia.

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.