Wspomnienia z zajęć feryjnych w gminnych szkołachGry i zabawy terenowe, warsztaty artystyczne, warsztaty informatyczne, wyjazdy do kina czy na kręgielnie to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano dla uczestników pierwszego tygodnia ferii zimowych, organizowanych co roku przez wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Lubin.

Każda ze szkół przygotowała wiele atrakcyjnych propozycji spędzenia wolnego czasu dla uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do Parku Trampolin, w którym wzięło łącznie 95 uczniów. Była również chwila na zabawę i poznanie instrumentów muzycznych.Wspomnienia z zajęć feryjnych w gminnych szkołach

Dla miłośników szachowych figur zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych symultanę szachową, w której do rywalizacji z wójtem zasiadło aż 20 osób. Byli to nie tylko uczniowie z tej szkoły, ale również ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim i uczniowie ze szkół ponadpodstawowych.

Jedną z atrakcji w trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych, była zabawa na dmuchańcach zorganizowana dla najmłodszych przez Urząd Gminy w Lubinie na terenie szkół podstawowych w Raszówce, Krzeczynie Wielkim i Szklarach Górnych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W sumie ze wszystkich zajęć i wyjazdów skorzystało co najmniej 500 uczestników.

Obszerna galeria zdjęć z zabaw dzieci jest dostępna na facebookowym profilu gminy Lubin.