W okresie wakacji mamy trochę więcej czasu, więc przypominamy o jednej z wielu możliwości czytelnictwa. Każdy mieszkaniec gminy Lubin, który jest zapisany do Gminnej Biblioteki Publicznej może korzystać bezpłatnie z księgozbioru liczącego blisko  3 380 tytułów, wydanych przez najważniejsze polskie oficyny na IBUK Libra.

Przypomnijmy, że gminna biblioteka ma swoją siedzibę i oddziały w Raszówce, Chróstniku, Księginicach, Miłoradzicach, Oborze i Zimnej Wodzie. Zapisani czytelnicy  mogą mieć dostęp do IBUK Libra. Jest to obszerny  zbiór literatury z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych i technicznych. Można tam znaleźć także wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym dostępem do zasobów IBUK Libra Wydawnictwa Naukowego PWN zapraszamy do bibliotek. Czytelników, którzy posiadają już konta na Ibuk Libra informujemy, że zostały one automatycznie przedłużone na kolejny rok.