Po raz kolejny można składać wnioski w sprawie nadania tytułu Wolontariusz Roku Gminy Lubin.  To osoby, które wyróżniają się swoją aktywnością i podejmują działania na rzecz naszych mieszkańców. Doceniane są autorskie, innowacyjne pomysły, partnerstwo i wytrwałość.

Ten tytuł będzie dotyczył działań podejmowanych w mijającym roku i ważne jest by działania podejmowane przez zgłaszanych wolontariuszy miały charakter trwały, a dotychczasowe zaangażowanie w prace woluntarystyczne nie może być krótsze niż rok.

Do tej pory tytułem wolontariusza roku uhonorowano ponad 20 osób. Rzeczowym wyrazem wyróżnienia jest statuetka i list gratulacyjny, zgodnie z regulaminem w szczególnie uzasadnionych przypadkach może być przyznana nagroda rzeczowa.

Zgłoszenia do tego tytułu przyjmowane są do 31 października, mogą je dokonywać organizacje pozarządowe, jednostki organizacyjne Gminy Lubin oraz osoby fizyczne w liczbie co najmniej 20 osób. Laureatów wyłoni specjalna kapituła powołana przez wójta.

Zarządzenie w sprawie wyboru wolontariusza roku (PDF 144KB)

Informacje dotyczące RODO (PDF 68,8 KB)