Ukazało się 61. wydanie magazynu Głos Seniora. Jak co roku o tej porze, myślą przewodnią wydawnictwa jest m.in. patriotyzm, dziedzictwo i niepodległość.

Dlatego twórcy Głosu Seniora  promują pamięć narodową dodając sobie i przyszłym pokoleniom dumy oraz motywacji do rozwoju. Nie pozwólmy zapomnieć o ludziach, miejscach i wydarzeniach tworzących naszą świadomość i tożsamość, bo życie i doświadczenia pokolenia czasów wojennych są prawdziwą skarbnicą wiedzy historycznej i mądrości życiowej. W tę tematykę świetnie wprowadza wywiad numeru, którego bohaterem jest Bolesław Biega ps. „Pałąk” – powstaniec warszawski, który nie tylko brał czynny udział w walkach o niepodległość kraju, ale również, w czasie Powstania, wziął ślub z Alicją Treutler ps. „Jarmuż”. To wydarzenie przeszło do historii i zostało okrzyknięte najsłynniejszym ślubem Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy, że patriotyzm to nie tylko pielęgnowanie pamięci o tych, którzy walczyli o naszą niepodległość, ale także codzienna troska o dobro naszego kraju i społeczeństwa.

Wrzesień upłyną pod znakiem IX Międzynarodowych Senioraliów W Krakowie, które okazały się wielkim sukcesem i niezapomnianym przeżyciem zarówno dla organizatorów, jak i dla ponad 4 000 seniorów z ponad 100 miejscowości z Polski i zza granicy zrzeszonych w programie Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora.

Były to dwa dni wypełnione atrakcjami, m.in. największą w Polsce Paradą Seniorów, konferencją dla samorządów zrzeszonych w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora w pałacu Krzysztofory, wykładami i bezpłatnym seansem w Kinie Kijów, bezpłatnymi badaniami.

Zachęcamy do:  lektury!