Dzięki zbiórce pieniędzy wśród urzędników kupiono nowe szkolne przybory. Artykuły piśmiennicze zbierane są też w gminnych instytucjach. Wyprawki szkolne trafiły one już do 11 dzieci, które od kilku dni uczą się w gminnych szkołach i przedszkolach. Zbiórka trwa nadal, apelujemy o życzliwość.

Potrzebne są plecaki i ich wyposażenie (kredki, bloki, farby, gumki, temperówki, zeszyty, piórniki itp.). Wśród pracowników Urzędu Gminy Lubin oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, udało się zebrać do tej pory ponad 1500 zł i zakupić niezbędne wyposażenie dla nowych uczniów.

Również Gminne Przedszkole włączyło się do akcji zainicjowanej przez pracowników UG i otrzymaliśmy dwa kompletnie wyposażone plecaki oraz artykuły szkolne. Dodatkowo na rzecz uchodźców przekazano przybory toaletowe, żywność oraz koce i artykuły dla dzieci i niemowląt.

Otrzymujemy też artykuły szkolne od ludzi, którym nie jest obojętny los uchodźców. Mieszkaniec gminy przyniósł sześć nowych kompletnie wyposażonych piórników. Także Klub Karate Tradycyjnego Dojo Lubin ogłosił zbiórkę w klubie, do którego uczęszczają dzieci z terenu Gminy Lubin i przekazano już przybory plastycznie i artykuły szkolne od klubowiczów i ich rodziców.

Tylko od minionego piątku  do wczoraj wydano 11 wyprawek dla przedszkolaków i uczniów z Ukrainy. Wyprawki wydawane są po zarejestrowaniu się w Urzędzie Gminy Lubin i zapisaniu do gminnej szkoły podstawowej, tj. SP Siedlce, SP Krzeczyn Wielki, SP Raszówka, SP Szklary Górne oraz SP Niemstów i Szkoła Filialna w Osieku.

Nadal zbierane są także używane, ale w dobrym stanie plecaki szkolne oraz przybory szkolne. Można je przynosić do Urzędu Gminy Lubin do pokoju 120.