Nauczyciele ze Szklar informują z nieskrywaną dumą, że uczennica szkoły – Weronika Liszczyńska z klasy VII a – zajęła II miejsce w konkursie historyczno-marynistycznym ARMADA 2020. Na brawa zasługuje także Zuzanna Mietlińska z klasy VI, która otrzymała wyróżnienie w XIV Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży.

W konkursie historycznym zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej poświęconej dowolnemu wydarzeniu związanemu z historią polskiego okrętu wojennego ORP Błyskawica. O randze sukcesu Weroniki Liszczyńskiej świadczy fakt, że do konkursu zostało zgłoszonych aż 796 prac z całej Polski.

W ostatnich dniach stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się także  uroczyste wręczenie nagród laureatom XIV Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „… i mój świat się zatrzymał…” W konkursie tym Zuzanna Mietlińska z klasy VI otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.  Opowiadanie Zuzi chwyta za serce, jest bardzo dojrzałe i pokazuje, jaki talent literacki ma placówka pod swoimi skrzydłami.

Serdeczne gratulacje dla Weroniki i Zuzi!