Już pierwsze minuty meczu pokazały licznie zgromadzonej widowni, kto w tym meczu będzie rozdawał karty. Gospodarze przystąpili do meczu z ogromną ochotą na zdobycie całej puli.

Pierwsze 20 minut było popisem skuteczności piłkarzy ze Szklar Górnych, którzy zdobyli trzy gole po celnych trafieniach Wojciecha Panicza (10. min), Alwina Famulskiego (12.min) oraz Piotra Szewczyka. Miejscowi nie spoczęli na laurach i nadal dążyli do zdobycia kolejnych bramek co im się w pełni udało i w 39. minucie Michał Kogus zdobył kolejnego gola po pięknej zespołowej akcji. W ostatnich sekundach pierwszej połowy goście zdobyli honorową bramkę po strzale Jakuba Kmeckiego.

Druga połowa meczu przebiegała nadal pod dyktando gospodarzy, którzy zdobyli kolejne dwa gole po trafieniach Bartka Kocika (82. min) i Wojciecha Panicza (87. min). Zawodnicy z Kłopotowa mimo dotkliwej porażki pozostawili po sobie dobre wrażenie, momentami prowadząc wyrównaną grę.

W przerwie meczu rozegrano tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą okazał się Chrzanowski Kacper ze Szklar Górnych.

Najlepszymi piłkarzami niedzielnych derbów wybrano Andrzeja Malukiewicza (Unia Szklary Górne) i Michała Simlata (KS Kłopotów-Osiek). Nagrody i wyróżnienia w imieniu Wójta Gminy Lubin wręczał radny Tomasz Fuczek.

Wszystkie mecze naszych drużyn

Iskra Księginice – Odra Chobienia 12:0

Fortuna Obora – Orzeł Czerna 2:4

Unia Szklary Górna – KS Kłopotów-Osiek 6:1

Kaczawa II Bieniowice – Unia Miłoradzice 1:2

Victoria Niemstów – LZS Biała 1:4

Kryształ Chocianowiec – Huzar Raszówka 5:3

Platan Siedlce – Victoria Parchów 0:3

Iskra II Księginice – Iskra Niedźwiedzice 2:4

Mecz Unia Szklary Górne – KS Kłopotów-Osiek