XIII edycja Nocy Świętojańskiej w BukownejKolejny raz mieszkańcy gminy i nie tylko, mogli wziąć udział w „Przejedzie na byle czym” oraz konkursie na najpiękniejszy wianek i strój świętojański. Nie zabrakło również zabaw dla najmłodszych.

Całą imprezę, już tradycyjnie otworzył  kolorowy korowód  pojazdów.  Tym razem organizatorzy rozróżnili w konkursie pojazdy mechaniczne i  te napędzane siłą rak i nóg. W tym roku były wozy z Bukownej, Liśca, Polkowic, Obory, Księginic i innych miejscowości.

Pojawiło się wielu pomysłowych uczestników, którzy swoją kreatywnością zadziwili wszystkich bawiących się. Od pięknie ozdobionych ciągników po własnoręcznie wykonany statek piracki. Takie cuda można było zobaczyć w czasie przejazdu.

Pomiędzy konkursami można było wziąć udział w plenerze malarskim, gdzie każdy chętny mógł namalować swoją interpretację nocy świętojańskiej, pod troskliwą opieką Renaty Jędrak. Warsztaty ceramiczne prowadziła Mirosława Skalska, a Małgorzata Ryś uczyła technik odnawiania mebli. Były także warsztaty robienia makram.

Każdy uczestnik zabawy mógł znaleźć coś dla siebie. Warsztaty, tak jak co roku, cieszyły się ogromną popularnością. Dla najmłodszych przygotowane były dmuchańce i animacje.

Uczestnicy imprezy, którzy przebrali się w tematyce nocy świętojańskiej wzięli udział w konkursie na najlepsze przebranie, a najpiękniejsze wianki zostały wyróżnione przez wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana.

Wieczorem wszystkie wianki zostały puszczone rzeką Czarna Woda, aby  zgodnie z tradycją, przynieść szczęście w miłości rzucającym je dziewicom.

Na tegorocznej scenie zagościły zespoły Siedlecka Nuta, Zachęta oraz grupa młodych artystów z Gogołowic – Rozśpiewane Pastuszki. Uczestników imprezy roztańczyła również grupa taneczna dzieci z Niemstowa.

Nie mogło zabraknąć Fire Show, które spektakularnie zakończyło koleją edycję Nocy Świętojańskiej.

 

Konkurs „Przejazd na byle czym”

Pojazdy niemechaniczne

I miejsca:  Zespół Lejdis „Czysty Akwen”, Dominik „Czarny wicher”, Piotruś i Nadia „Czarodziejska Grota”

II miejsca: Pola „Kurki z Obórki”, Karolina Kosobucka „Hermiona”

III miejsce Alicja i Feliks „Mączki”

Pojazdy mechaniczne

I miejsce Marcin Władysz „Roberta”

II miejsce Pojazd „Kupa Złomu”, Emilia i Czesław „Wjazd Lady M i Majora Czesława na czarcim kole”

III miejsce  Danuta Wójcik „Złomek”