XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt HodowlanychDolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXVI Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2022.

Kilkaset najlepszych zwierząt hodowlanych z Dolnego Śląska – bydło mleczne i mięsne oraz konie, a także króliki, drób i gołębie, będzie można obejrzeć w sobotę i niedzielę, 11 i 12 czerwca na terenie DODR we Wrocławiu.

Dwudniowe wydarzenie pokazuje i promuje chów oraz hodowlę zwierząt gospodarskich na Dolnym Śląsku. To święto dolnośląskich hodowców, które prezentuje też nowoczesne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej i doświadczenia w zakresie prowadzenia gospodarstw zajmujących się chowem zwierząt gospodarskich.

Wystawa umożliwi mieszkańcom Wrocławia zapoznanie się z produkcją zwierzęcą w regionie i przybliży im problematykę rolnictwa i obszarów wiejskich Dolnego Śląska. Producenci rolni będą mogli skorzystać z porad specjalistów branżowych, wymienić doświadczenia i nawiązać kontakty.

W programie wydarzenia znalazła się ocena zwierząt hodowlanych, czyli bydła mlecznego, bydła mięsnego, koni, królików, drobiu rasowego, gołębi rasowych, konkurs małego hodowcy, czyli pokaz cieląt prowadzonych przez dzieci, a także konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów ludowych, stoiska instytucji i szkół rolniczych, sprzedawców lokalnych i regionalnych produktów oraz rękodzieła czy dolnośląska oferta Zagród Edukacyjnych. W czasie trwania Wystawy, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice będzie można obejrzeć III Międzynarodowe Zawody Working Equitation, czyli pokazy ujeżdżenia, testy zręczności i testy szybkości koni. Wydarzeniu towarzyszy Konferencja Pszczelarska „Innowacje w gospodarstwach pasiecznych”.

DO POBRANIA:

XXVI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych - plakat