Festyn w Szklarach GórnychKonkursy i zabawy dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, wspólne śpiewy i tańce  a przede wszystkim  spotkania sąsiedzkie – wielu mieszkańców Szklar Górnych przyszło na festyn zorganizowany przez sołtys Alinę Majewską i radę sołecką. Była także licytacja, z której dochód trafił na organizację zabawy dla dzieci.

– Jestem szczęśliwa, jest super że w końcu udało mi się zintegrować mieszkańców. Mimo wcześniejszych złych prognoz, dopisała także pogoda – mówiła Alina Majewska, która sołtysem została w kwietniu ubiegłego roku i z powodu pandemii nie mogła do tej pory zorganizować żadnego spotkania integracyjnego.

Tego samego zdania byli także mieszkańcy Szklar Górnych, którzy doskonale bawili się nie tylko przy muzyce, ale także brali udział w licznych konkursach. Dla najmłodszych były m.in. dmuchańce, zabawy, bańki, animacje, malowanie twarzy oraz mnóstwo smakołyków.  Były także pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną ze Szklar Górnych oraz możliwość jazdy na kucykach i podziwiania pięknych koni ze szkółki prowadzonej przez Jarosława Porębę.

Także dorośli  dobrze się bawili i rywalizowali w konkurencjach, o które wcześniej by siebie nie podejrzewali. Na przykład  kto szybciej pokona wyznaczony odcinek drogi z kapustą na głowie i to nie byle jaką, ale przywiezioną specjalne w tym celu przez sołtys z Żuław Wiślanych. Były także konkurencje sprawdzające współpracę mieszkańców, jak np. zintegrowane układanie klocków.

W organizację zabawy aktywnie włączyła się rada sołecka, w skład której wchodzą sami mężczyźni, w tym radny Tomasz Fuczek.

– Cztery dni wcześniej przygotowywaliśmy namioty i całą infrastrukturę. Pomagali wszyscy, którzy mogli, sołtys tak się zaangażowała, że nie sposób było odmówić. Trudno się dziwić, ponad rok czekała na taką możliwość – mówił Radny Tomasz Fuczek.

Sołtys wystawiła także na licytację bezowy tor, który zwieńczały borówki z jej ogródka. Licytacja była dynamiczna i zacięta,  wygrał ją wójt Tadeusz Kielan. Tym samym sołtys Alina Majewska ma już 510 złotych na organizację zabawy dla dzieci ze szkoły w Szklarach Górnych.