Zabawy przedszkolaków i festyn w Zimnej Wodzie! Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie dzieci. Z tej okazji przez wiele dni czerwca organizowane są festyny, zabawy, konkursy i liczne atrakcje dla najmłodszych. Napłynęły do nas relacje z takich zabaw z zamiejscowego oddziału naszego gminnego przedszkola i sołectwa Zimna Woda.

W Przedszkolu im. Jana Pawła II w Raszówce -Oddział Zamiejscowy w Lubinie obchody Dnia Dziecka są zawsze wyjątkowe, pełne życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Od rana panowała radosna atmosfera, a na młodszych i starszych przedszkolaków czekało wiele atrakcji.

Były konkursy, zabawy taneczne, gry zespołowe prowadzone przez panie wychowawczynie, jednak największą atrakcją okazały się dmuchańce i wata cukrowa.

– Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci. W imieniu całego grona pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata – mówi dyrektor placówki Katarzyny Foryś.

Zabawy przedszkolaków i festyn w Zimnej Wodzie! W minioną niedzielę natomiast festyn zorganizowała sołtys i rada sołecka  Zimnej Wody, Gminna Biblioteka Publiczna oraz OSP Zimna Woda. Było m.in. plastycznie i kreatywnie pod dużym, niebieskim namiotem, w którym zajęcia dla dzieci prowadziła pani bibliotekarka Teresa oraz uzdolniona plastycznie Zuzanna Pęciak. W kąciku bookcrossingowym, można było „poczęstować się” książką.

Dzieci miały do dyspozycji jeszcze moc innych atrakcji. Grupa animacyjna przygotowała zabawy ruchowe, malowanie twarzy, dmuchańce, bańki mydlane. Nie lada atrakcją okazał się owocowy rower, na którym można było „wycisnąć” pyszne soki ze świeżych owoców.

Na stoisku u pana Adriana, zawodowego żołnierza można było obejrzeć kolekcję noży oraz broni palnej. Dzięki współpracy OSP z Zimnej Wody z OSP z Raszówki i Gorzycy, nie zabrakło także spektakularnych pokazów strażackich i wesołej maskotki Psa Strażaka. O strefę gastronomiczną zadbała rada sołecka, natomiast pysznymi cukierkami częstowała dzieci radna gminy Lubin Lucyna Kopcza.

To była świetna zabawa! Więcej zdjęć można zobaczyć na facebookowym profilu gminy Lubin.