Na początku sezonu wiosennego na zlecenie gminy na obiektach sportowych, na których prowadzone są rozgrywki ligowe Klasy „B” w miejscowości Raszówka i Niemstów, wykonano prace pielęgnacyjne dostosowane do faktycznych potrzeb danego obiektu sportowego.

Prace powierzono specjalistycznej firmie, zapewniając najwyższą jakość usługi pielęgnacji. Na boisku w Raszówce wykonano  dosiew mechaniczny mieszanką nasion trawy przeznaczoną na boiska sportowe na głębokość 1,5 – 2cm.  W Niemstowie natomiast przeprowadzono aerację wgłębną, czyli nakłucie darni bolcem pełnym na głębokość 15 cm, napowietrzono murawę i rozluźniono profil glebowy.  Dokonano także piaskowania oraz szczotkowania murawy piaskiem płukanym o frakcji 02 mm, celem rozszczelnienia górnej warstwy profilu oraz wyrównano nierówności.

Ponadto na boiskach ligowych drużyn rozgrywających mecze w klasie „A” w miejscowości Szklary Górne i Kłopotów wykonano wertykulację, aerację otworową, piaskowanie, głębokie spulchnianie i nawożenie o spowolnionym działaniu.

Były to pierwsze etapy takich zabiegów, pozostałe boiska także będą sukcesywnie, poddawane odpowiednim zabiegom, po uprzedniej ocenie stanu murawy w czasie przeprowadzonej wizji lokalnej.

Na wszystkich boiskach uczestniczących w rozgrywkach ligowych wykonano także pierwsze nawożenie, które ma na celu wzmocnienie, odżywienie oraz pobudzenie trawy do wzrostu.

Przy okazji przypominamy, że w ten weekend wznowione zostają rozgrywki  niższych lig i 1 maja nasze drużyny rozegrają następujące spotkania.

Gwardia Białołęka – Iskra Księginice

Fortuna Obora – Korona Czernina