Wiosna to czas intensywnych porządków, remontowania i inwestycji. Tym co pod ziemią, ale za to niezbędnym do komfortowego życia, wita nas okładka najnowszego numeru biuletynu informacyjnego gminy Lubin. Opisujemy dwie inwestycje ważne dla funkcjonowania gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

W środku numeru także całoroczny harmonogram odbioru odpadów, który warto zachować, bo ułatwi i przypomni mieszkańcom o ważnych terminach.

W tym numerze także podsumowanie działań związanych z pomocą obywatelom Ukrainy oraz obszerne informacje o tegorocznej kwalifikacji wojskowej. Dużo miejsca poświęcamy inwestycjom – głównie drogowym, ale piszemy również o wsparciu kierowanym do Państwowej Straży Pożarnej. Ochronie przeciwpożarowej poświęcone są też materiały relacjonujące posiedzenie gminnego zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych i gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”.

Oprócz tego w numerze wiele innych relacji z gminnych uroczystości oraz stałe rubryki jak sport czy rozrywka. Życzymy miłej lektury!

WG kwiecień 2022 (PDF 4117 KB)