Nieformalna grupa z Pieszkowa pod nazwą „Szydełkowa Reaktywacja” wita czytelników na okładce najnowszego numeru Wiadomości Gminnych Gminy Lubin. Grupa ta zintegrowała liczną reprezentacje mieszkańców i udekorowała drzewa, wyznaczając tym samym trasę turystyczną.

Dużo miejsca poświęcamy tzw. „sprawom szkolnym”, bowiem w minionym miesiącu świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji wręczono nauczycielom wiele nagród i wyróżnień. Z edukacją związany jest także program stypendialny realizowany w naszej gminie. Najlepsi uczniowie, sportowcy i twórcy spotkali się w sali konferencyjnej i odebrali swoje wyróżnienia.

Relacjonujemy także liczne inwestycje realizowane w gminie i zapowiadamy poprawę bezpieczeństwa na drodze do Wrocławia, gdzie niedługo ruszą trzy fotoradary.

Wiele działo się w naszych sołectwach i tam gdzie udało nam się być z aparatem, uwieczniliśmy liczne radosne chwile, które z przyjemnością relacjonujemy, jak np. dzień Gorzelina, bieg charytatywny w Zimnej Wodzie, grzybobranie w Buczynce, czy też kulinarną zabawę z ziemniakiem w roli głównej w Siedlcach. Oprócz tego w numerze wiele stałych rubryk np. przysłowia, strona seniora, sport czy rozrywka. Zachęcamy do lektury.

WG październik 2021 (PDF 6024KB)