Promocja boksu w gminie Lubin stała się faktem. W najbliższą sobotę 25 czerwca o godzinie 17 zapraszamy wszystkich na Turniej bokserski o puchar wójta gminy Lubin! W sali gimnastycznej szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim zobaczymy około 15 walk, na uczestników wydarzenia czekają także dodatkowe atrakcje.

Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy, że z propozycją popularyzacji boksu w gminie Lubin zwrócił się do wójta Tadeusza Kielana Konrad Czajkowski, młody mieszkaniec Składowic, który od 14 roku życia trenuje boks.  Dziś jako 22 latek ma za sobą liczne wygrane i trzeci rok z rzędu tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

–  Cieszę się, że będziemy mogli zaprezentować gminie ten piękny sport jakim jest boks i tym  samym, być może zachęcimy kogoś do aktywności. Będą z pewnością duże emocje, a sama oprawa imprezy nie zawiedzie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Wstęp jest bezpłatny – mówi Konrad Czajkowski.

Otwarcie turnieju zaplanowane jest na godzinę 17. Zgłosiło się do niego około 30 zawodników, co daje 15 walk. Walki ze względu na wiek są dzielone czasowo:  młodzik to  3 rundy x 1,5 min, kadet 3 x 2 min,  junior, młodzieżowiec, senior 3 x 3 min. W każdej z kategorii przerwy pomiędzy rundami trwają 1 minutę. Walki w kategorii senior i młodzieżowiec czyli powyżej lat 18, odbywają się bez kasków, natomiast każdy zawodnik przed ukończeniem 18 roku życia toczy pojedynek w kasku chroniącym głowę. Planowane są pojedynki w każdej kategorii wiekowej.

Z gminy Lubin zgłoszonych jest trzech zawodników klubu MKB Energetyka Lubin: Konrad Czajkowski- Składowice, Olgierd Augustynów- Obora, Olaf Augustynów- Obora. Na ringu zobaczymy także  Bartłomieja i Dawida Wróblewskich  z Lubina, również z klubu Energetyka.

Na zakończenie wieczoru planowana jest walka Konrad Czajkowski vs Patryk Pers(Red Fighters Jelenia Góra) w wadze superlekkiej – 63,5 kg (młodzieżowiec).  To zawodnicy, którzy spotykali się na ringu już kilkukrotnie (pierwszy raz ponad 4 lata temu) i każda ich walka była zacięta. Dokładna rozpiska ma być dostępna na koncie Facebook: MKB Energetyka Lubin.

Podczas Gali Boksu w Krzeczynie Wielkim  na uczestników czekają także inne atrakcje. W pokazie akrobatycznym wystąpi Mira – uczennica Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych oraz  zaśpiewa Piotr Pączkowski, finalista V edycji The Voice Kids, realizowanego przez Telewizję Polską.

Przypominamy – rozpoczęcie turnieju to godz. 17:00, planowane zakończenie imprezy to godz. 20.00.