W piątek 12 maja w świetlicy w Osieku będzie rozbrzmiewać muzyka bluesowo-rockowa. Na scenie zaprezentuje się Midnight Blues oraz support grupy młodzieżowej z balladami rockowymi. W sobotę natomiast na boisku w Gorzycy seniorzy 50+ rozegrają kolejną już spartakiadę, będzie także wiele innych zabawnych konkursów i konkurencji. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Organizatorem obu tych wydarzeń jest Ośrodek Kultury Gminy Lubin. To będzie niesamowita okazja aby spędzić piątkowy wieczór przy znanych, ulubionych kawałkach bluesowo-rockowych.

– Koncert bluesowo –rockowy w naszej gminie to zupełna nowość. Zapraszamy wszystkich tym bardziej, że występujący artyści to nasi mieszkańcy. Midnight Blues to doświadczona formacja blues’owa, laureaci wielu festiwali, inicjatorzy „Polskiego Dnia Bluesa” , której towarzyszyć będzie gwiazda wieczoru wybitny gitarzysta od lat członek zespołu Perfekt-Jacek Krzaklewski – mówi Magdalena Dubińska, dyrektor OKGL.  – Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny. Koncert już w ten piątek o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Osieku.

Na początku wydarzenia kilka rockowych utworów zagra młodzieżowy zespół z Gogołowic.

A w sobotę, tradycyjnie na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego w Gorzycy odbędzie się Spartakiada Seniorów.

Serdecznie zachęcamy seniorów  50 + z gminy do udziału w sportowych zmaganiach, m.in. konkurencjach zręcznościowych czy turnieju w bule. Nowością tegorocznych atrakcji  będzie turniej łuczniczy. Każdy z uczestników będzie mógł, po krótkim instruktarzu, spróbować swoich sił w tej konkurencji.

Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów Lubin i Osieczanki, a zespół Zachęta rozpocznie tegoroczną Spartakiadę uroczystym odśpiewaniem hymnu seniora, autorstwa Teresy Kot.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Sobota, 13 maja, godz. 15.00 Gorzyca.