W Kościele Rzymskokatolickim w Chróstniku organizowane będzie w sobotę – 1 kwietnia V Spotkanie Ekumeniczne Poświęcone Pamięci Ks. Benjamina Schmolcka.  Patronat nad spotkaniem objął Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na godz. 14.00.

Przypomnijmy, że Ksiądz Benjamin Schmolck to związany z Chróstnikiem znany niemiecki poeta i twórca pieśni religijnych. Urodził się 1672 roku, jako syn pastora pracującego przez dłuższy czas w Chróstniku. Sam też pełnił przez pewien czas godność wikariusza w Chróstniku. Napisał około 1200 wierszy oraz pieśni kościelnych. Zmarł w 1735 roku w Świdnicy, gdzie został pochowany w tamtejszym Kościele Pokoju. Upamiętniająca go  tablica znajduje się na zewnętrznej ścianie  kościoła parafialnego w Chróstniku.

W Kościele Rzymskokatolickim w Chróstniku na 1 kwietnia 2023 r. (sobota) o godzinie 14:00 zaplanowano kolejne już Spotkanie Ekumeniczne. W programie przewidziano pieśni wielkopostne w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Lubin, czytanie i rozważanie Słowa Bożego oraz wspólną modlitwę przedstawicieli różnych wyznań.

Organizatorami spotkania są ks. Jerzy Gansel – proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy oraz ks. Andrzej Godyń – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Matki Bożej Bolesnej w Chróstniku.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem honorowym wójta gminy Lubin Tadeusza Kielana.