W najbliższą sobotę (25 września) w Świetlicy w Liśćcu organizowane jest spotkanie w ramach współpracy gminy Lubin z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.  Początek zaplanowano na godzinę 11.00 i można będzie uzyskać wszystkie niezbędne informacje dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Mieszańcy dowiedzą się na jakie przedsięwzięcia można uzyskać dofinansowanie, jakie warunki trzeba spełnić by wziąć w nim udział, jak przygotować się do złożenia wniosku samodzielnie lub z pomocą pracownika gminy.

Podczas spotkania przewidziane są indywidualne konsultacje dotyczące poprawy efektywności energetycznej nieruchomości i możliwości finansowania inwestycji również w ramach innych programów.

Dodatkowo przewidziano czas na panel dyskusyjny oraz przekazanie informacji o obowiązkach wynikających z uchwały antysmogowej (likwidacja „kopciuchów”),  ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw dotyczących bazy CEEB (deklaracje źródła ciepła).

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców. Podajemy także bezpośredni link dotyczący programu „Czyste Powietrze”