Zatrzymany prowadzony w kajdankachPolicjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Lubin, do którego doszło kilka dni temu. Według zgłoszenia łupem włamywacza padła biżuteria, monety okolicznościowe oraz pieniądze. Łączną wartość strat właściciele domu oszacowali na ponad 80 tysięcy złotych.

W ramach współpracy lubińscy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Dzierżoniowa ustalili, a następnie zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, którym okazał się 46 – letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego.

–  Operacyjni po przeszukaniu pojazdu, należącego do mężczyzny, ujawnili w nim przedmioty służące do popełnienia tego przestępstwa. Dalsze czynności podjęte przez policjantów doprowadziły do odzyskania przez mundurowych części  skradzionego mienia, tj. złotej biżuterii znacznej wartości – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

Odzyskana biżuteriaJak ustalili śledczy, zatrzymany mężczyzna ma bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Był sądzony między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Kilka miesięcy temu opuścił mury zakładu karnego, w którym spędził kilka lat. Był sądzony także poza granicami naszego kraju.

Na wyrok mężczyzna będzie oczekiwał w areszcie, gdyż sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na to, że podejrzany działał w warunkach recydywy, może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Lubińscy policjanci nadal prowadzą intensywne czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego przestępstwa, a także odzyskanie pozostałych skradzionych przedmiotów.