Zachęcamy wszystkim mieszkańców gminy Lubin do przyłączenia się do akcji organizowanej z inicjatywy  mieszkańców Chróstnika. Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki, a dzięki temu psiaki z pobliskich schronisk będą miały karmę.

Każda chętna osoba może się przyłączyć do tej akcji. Ta inicjatywa ma wiele zalet: nic nie kosztuje, ratuje środowisko i co najważniejsze – pomaga potrzebującym!

– Wspólnymi siłami możemy zebrać tony nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc zwierzętom z pobliskich schronisk. Każdego dnia wyrzucamy do kosza nakrętki, które mogą wiele zmienić – mówi z entuzjazmem Zbigniew Kościelny z Chróstnika, inicjator akcji.

Jak pomagać? Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki po napojach, mleku, z płynów, szamponów itp. Można je dostarczyć do wyznaczonego punktu – to Roko Roko Chróstnik 54e lub zadzwonić pod numer telefonu 663 923 229 i organizatorzy je odbiorą.

 – W naszą akcje zaangażowało się już wiele osób – mówi Zbigniew Kościelny. – Pomaga nam Komenda Policji w Lubinie, szkoła podstawowa w Chocianowie, basen miejski w Chojnowie, Stowarzyszenie Grzybowa Góra, sołtys Chróstnika, która udostępniła nam serduszka do zbierania nakrętek. W akcję zaangażowało się całe sołectwo, a możemy w ten sposób zintegrować również całą gminę. Inicjatywę popiera wójt Tadeusz Kielan i Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin.

Warto zachęcić do zbierania nakrętek znajomych, rodzinę, sąsiadów i pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Nie czekaj zatem i Pomóż! Akcja będzie  trwała do 10 grudnia.