Od  najbliższego poniedziałku w dwóch gminnych szkołach podstawowych rozpocznie naukę sześcioro dzieci z Ukrainy. Zorganizowano już dla nich ubrania i podręczniki, konieczne jest jednak skompletowanie szkolnych wyprawek. Zwłaszcza, że w kolejnych dniach dzieci może przybywać, bowiem do mieszkańców gminy nadal przyjeżdżają rodziny uciekające przed wojną na Ukrainie.

Do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach trafi od poniedziałku czwórka dzieci, do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim kolejna dwójka. Taki powrót do nauki to dla dzieci możliwość oderwania się od okrucieństw wojny i myśli o bliskich, którzy zostali na Ukrainie i bronią Ojczyzny.

Przy współpracy i koordynacji gminnego zespołu ds. uchodźców dzieci zaopatrzono już w niezbędne ubrania, teraz trwa szykowanie szkolnych wyprawek. Z dnia na dzień może być więcej dzieci, które będą wymagały tego typu pomocy, dlatego organizowana jest specjalna, dedykowana im zbiórka. Dary można przynosić do szkół w Siedlcach i Krzeczynie Wielkim oraz do siedziby Urzędu Gminy, referatu  oświaty, pokój 120. Poniżej szczegółowe zapotrzebowanie.

Materiały szkolne:

• Długopisy, ołówki,
  • kredki ołówkowe, mazaki
  • gumki, temperówki
  • przybory geometryczne: (linijki 20 cm, ekierki, kątomierz)
  • zeszyty w wąską linię, szeroką linię, w kratkę (różnej grubości)
  • plecaki, piórniki

Materiały na zajęcia plastyczne i techniczne:

• bloki rysunkowe z kolorowymi kartkami (A4)
  • bloki techniczne A4, A3
  • bloki techniczne z kolorowymi kartkami A4,A3
  • farby plakatowe 12 kolorów, zestaw pędzli (gruby, średni, cienki)