W związku z sytuacją pandemiczną wójt gminy Lubin podjął decyzję o odwołaniu planowanych na najbliższe dni imprez, które miały na celu zebranie licznej grupy mieszkańców i wspólne świętowanie. Konkurs Tradycje Bożonarodzeniowe zostaje przeniesiony  w sferę wirtualną, zrezygnowano także ze zmagań sportowych i odwołano Turniej Mikołajkowy.

W najbliższy piątek- 3 grudnia mieszkańcy gminy mieli się spotkać  w świetlicy w Osieku na Tradycjach Bożonarodzeniowych. To wyjątkowa coroczna impreza podczas, której próbujemy smakowitych dań, śpiewamy kolędy i wchodzimy już w bajkowy klimat świąt. Żeby zachować namiastkę atmosfery towarzyszącej nam w tych dniach, Ośrodek Kultury Gminy Lubin proponuje wzorem roku ubiegłego, konkurs online „Świąteczne potrawy 2021”.

– Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Czwarta fala pandemii okazuje się być groźniejsza niż wcześniej zapowiadano, dlatego musimy wprowadzić samoograniczenia, by móc w zdrowiu  spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia z rodziną i najbliższymi – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin. – Przenosimy więc do internetu planowany konkurs świąteczny i odwołujemy zawody sportowe. Ponawiam przy okazji apel do mieszkańców – szczepmy się i bezwzględnie stosujmy do wprowadzonych ograniczeń pandemicznych.

W imieniu OKGL zachęcamy do udziału w wirtualnej zabawie przedświątecznej, efektem której będzie ponowne utrwalenie przepisów nadesłanych przez mieszkańców  w formie   e-przepiśnika.

Tradycyjnie do konkursu zgłosiły się już koła gospodyń. Ośrodek czeka również na zgłoszenia indywidualne. W przypadku kół obowiązkowe są dwie potrawy, w przypadku osób indywidualnych jedna. Zachęcamy do wspólnej zabawy  i stworzenia wszystkich konkursowych potraw – potrawy postnej, potrawy na dzień świąteczny oraz deseru bożonarodzeniowego.

Konkurs online cieszył się dużym zainteresowaniem w ubiegłym roku. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Dajmy sobie odrobinę radości i nutki optymizmu! Zgłoszenia zbierane są do 03.12.2021 r. Wystarczy przesłać zdjęcie świątecznej potrawy wraz z przepisem na adres: konkursy@okgminalubin.pl. Mile widziane będą zdjęcia wykonawców. Stwórzmy wspólnie magię świąt online.

W załączeniu Regulamin konkursu: TRADYCJE-BOZONARODZENIOWE2021regulamin (DOC 174 KB)