Zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP NiemstówZarząd Ochotniczej Straży Pożarnej z Niemstowa jednogłośnie otrzymał absolutorium za rok 2020 i w niemal identycznym składzie został powołany na kolejną 5-letnią kadencję. OSP Niemstów to jedna z najprężniej działających jednostek w gminie Lubin, która obok OSP Zimna Woda i Księginice jest od lat włączona w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy.

OSP Niemstów liczy 45 strażaków oraz 15-osobową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, jedyną taką w gminie Lubin. Członkiem ten jednostki jest także wójt Tadeusz Kielan, który dziękując strażakom za ciężką pracę w okresie pandemii, jak co roku motywował ich do zachęcania kobiet do wstąpienia w szeregi OSP.

– Jesteście jedną z najlepszych jednostek w regionie. Potwierdziło się to także w tych trudnych miesiącach, kiedy wspieraliście gminę w dostarczaniu osobom najbardziej potrzebującym środków dezynfekujących i zabezpieczających. Dziękuję wam za codzienną trudną pracę i poczucie bezpieczeństwa, które nam gwarantujecie. Życzę wam przede wszystkim dużo zdrowia, ale także siły i satysfakcji. Liczę także na to, że w kolejnych latach Niemstów wzbogaci się o kobiecą drużynę ochotniczek-  mówił wójt Tadeusz Kielan.

Do tych podziękowań, gratulacji i życzeń dołączył się także Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy Lubin, Cezary Olbryś z-ca komendanta PSP w Lubinie, Magdalena Dubińska dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin, Andrzej Olek radny oraz Józef Kostanowicz sołtys Niemstowa.

W ubiegłym roku OSP Niemstów była wzywana 33 razy, w tym gaszono 14 pożarów, likwidowano 17 miejscowych zagrożeń i odnotowano 2 fałszywe alarmy. Pięć razy wyjeżdżano poza teren gminy. Najczęściej, bo a z 22 razy w akcjach uczestniczył Michał Mościwski, w 20 wyjazdach brał udział Tomasz Noga.

Odznaczenia  przyznane w roku 2020 wręczał wójt i z-ca komendanta PSP. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Tomasz Noga i Zbigniew Gonet. Srebrny medal odebrali: Dawid Żołędziewski, Kamil Forościej i Tomasz Kostanowicz. Brązowym medalem nagrodzono Michała Mościwskiego.

W skład zarządu OSP Niemstów na kolejną 5-letnią kadencję weszli: Marek Maślej – prezes, Tomasz Noga wiceprezes-naczelnik, Łukasz Gierczak – wiceprezes, Kamil Forościej- z-ca naczelnika, Tomasz Kostanowicz – sekretarz, jako nowy  skarbnik- Michał Mościwski i nowy gospodarz – Marcin Czeleń.

Warto przypomnieć, że w przyszłym roku OSP Niemstów będzie obchodzić 75-lecie.