Zarówno w grupie kobiet, jak i mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zimnej Wody. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią przeprowadzono gminne zawody sportowo pożarnicze, w których wzięło udział 11 drużyn, w tym dwie kobiece oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców.

Zawody przeprowadzono na boisku w Niemstowie, przy licznym udziale publiczności i co trzeba dodać w pełnym słońcu i temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza.

Nad sprawnym przebiegiem sportowo-gaśniczych zmagań czuwała specjalna komisja sędziowska powołana przez Eryka Górskiego – komendanta powiatowego PSP w Lubinie. Sędzią głównym zawodów był st. asp. Michał Bandrowski.

Zawody rozegrano w konkurencjach:

  • Ćwiczenia bojowe
  • Sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami
  • Ćwiczenie bojowe dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Wśród kobiet zarówno w ćwiczeniu bojowym, jak i w sztafecie, najlepsze były druhny z Zimnej Wody, co dało im również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 141,75 pkt. Na drugim miejscu uplasowały się druhny z OSP Raszówka z wynikiem 157,80 pkt.

Drużyna chłopięca również dała z siebie wszystko i zakończyła ćwiczenia bojowe zdobywając 865 punktów.

Wśród mężczyzn pierwsze trzy miejsca w ćwiczeniu bojowym zdobyli: Zimna Woda, Niemstów, Gorzyca. W sztafecie na podium znaleźli się: Zimna Woda, Niemstów i Księginice.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn ostateczne wyniki to:

1 miejsce OSP Zimna Woda z wynikiem 95,54 pkt.

2 miejsce OSP Niemstów z wynikiem 103,85 pkt.

3 miejsce OSP Gorzyca z wynikiem 117,60 pkt.

4 miejsce OSP Ksieginice z wynikiem 117,70 pkt.

5 miejsce OSP Szklary Górne z wynikiem 124,36 pkt.

6 miejsce OSP Raszowa z wynikiem 130,85 pkt.

7 miejsc OSP Czerniec z wynikiem 149,10 pkt.

8 miejsce OSP Raszówka z wynikiem 163,70 pkt.

Zawody były także doskonałą okazją do wręczenia medali za zasługi dla pożarnictwa oraz odznak za wysługę lat.

–  Serce rośnie i duma mnie rozpiera, kiedy patrzę jak  maszerujecie. Każde takie zawody to podnoszenie swoich kwalifikacji i umiejętności, a to ma bezpośrednie przełożenie na wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, za co serdecznie w ich imieniu wszystkim wam dziękuję – mówił do strażaków Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Na drugą połowę września planowane są powiatowe eliminacje sportowo-pożarnicze. Wystąpi w nich na pewno młodzieżowa drużyna oraz zdobywcy pierwszych miejsc. Nie jest jednak wykluczone, że reprezentacja gminy Lubin będzie liczniejsza, wszystko zależy od decyzji komendanta. Będziemy trzymać mocno kciuki za naszych strażaków-ochotników. Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.