Odprawiona w ostatnią niedzielę lipca msza święta w Miłoradzicach była wyjątkowa dla wiernych i proboszcza Krzysztofa Antosika. Po dziewięciu latach kapłan pożegnał się z parafią i mieszkańcami. Oprócz życzeń i podziękowań, były także łzy wzruszenia, zapłakało nawet niebo nad Miłoradzicami…

Ksiądz Antosik jest salezjaninem, a w tym zgromadzeniu posługa kapłańska  w jednej parafii trwa zwykle dziewięć lat.

Ksiądz Krzysztof urodził się w 1960 roku w Bukowinie Sycowskiej. Święcenia przyjął w 1990 roku w Krakowie, choć jak sam mówi nigdy nie planował zostać księdzem, bardziej pociągało go wojsko. Powołanie wzięło jednak górę nad życiowymi planami. W czasie trzydziestoletniej posługi kapłan związany był z siedmioma parafiami, drugą już kadencję jako proboszcz.

Podczas uroczystej Eucharystii w Kościele Parafialnym Świętej Trójcy w Miłoradzicach księdza proboszcza żegnali nie tylko wierni.
– Dziękujemy Panu Bogu za to, że postawił na naszej drodze wspaniałego duszpasterza, oddanego kapłana, życzliwego ludziom, energicznego w działaniu, otwartego na potrzeby innych i służącego pomocą. Prawdziwego Ojca i Pasterza Parafii – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.
Specjalne życzenia i podziękowania złożyła także Sylwia Pęczkowicz-Kuduk, wiceprzewodnicząca Rady Gminy i mieszkanka Miłoradzic.

Za wyjątkową współpracę podziękowali także ministranci.

– Kochany księże proboszczu, cały czas byłeś przy nas, niejednemu z nas udzielałeś sakramentu chrztu, towarzyszyłeś nam w dobrych i złych chwilach, a te ostatnie osładzałeś cukierkami. Dziś przyjmij od nas cukierki i pamiętaj nas tak, jak my będziemy pamiętali o Tobie – mówił jeden z ministrantów.

– To ja dziękuję wam, za to, że byliście ze mną cały czas, dziękuję, że mogłem na was liczyć w każdej sprawie, że nigdy się na was nie zawiodłem… – mówił bardzo wzruszony ksiądz Krzysztof.

Historia także w tym przypadku zatoczyło koło. Nowa parafia księdza Krzysztofa znajduje w Bukowicach Trzebnickich,  bliskim sąsiedztwie rodzinnej Bukowiny Sycowskiej. Nowym proboszczem miłoradzickiej parafii został ksiądz Jan Niczypor, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Międzyborzu.
(JI)