Przypominamy, że każdy senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora.  Karta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

Dla mieszkańców gmin zrzeszonych w programie Gmina Przyjazna Seniorom karta jest bezpłatna. Gmina Lubin jest jego członkiem od prawie czterech lat!

Lista wszystkich 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają do projektu nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).

Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie już w 200 gminach/miastach, które przystąpiły do Programu Gmina Przyjazna Seniorom, współfinansując wydanie lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora swoim mieszkańcom.

Gmina Lubin oferuje takie karty swoim seniorom bezpłatnie. Dla mieszkańców gmin niezrzeszonych w programie opłata roczna za kartę wynosi 35 złotych, dwuletnia 50 złotych.

Program Ogólnopolska Karta Seniora jest programem autorskim Stowarzyszenia MANKO, które od 24 lat podejmuje wiele inicjatyw, mających na celu poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów. Środki na jego prowadzenie pozyskuje od gmin partnerskich, w tym m.in. gminy Lubin,  sponsorów i z darowizn.

Zapraszamy mieszkańców gminy Lubin w wieku 60+ do wypełnienia formularza i wyrobienia Karty Seniora. Formularze można pobrać także w Urzędzie Gminy Lubin, ul. Księcia Ludwika I 3, pok. 120.

Stowarzyszenie MANKO dziękuje samorządom 200 miast i gmin, dla których Senior jest ważnym i liczącym się mieszkańcem. Samorządy okazały to przystępując do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Stowarzyszenie pisze na swojej stronie internetowej, że czeka na inne samorządy z całej Polski, by zadbały o to, aby każdy senior w Polsce posiadał Ogólnopolską Kartę Seniora i mógł ją wyrobić bezpłatnie. Bez wsparcia finansowego samorządów lub seniorów nie  jest ono w stanie pokrywać kosztów realizacji i dalszego rozwoju Programu.

Formularz-OKS-dla-seniora-2022 (PDF 2,3 MB)